FİZİK TEDAVİ İLE NEŞTERSİZ İYİLEŞMEK MÜMKÜN

 Karaköprü’de hizmet veren Metrolife Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nuray Şimşek, birçok hastanın ameliyata gerek kalmadan fizik tedavi yöntemiyle şifa bulduğunu söyledi.

Uzm. Dr. Nuray Şimşek, fizik tedavi sisteminin tıp alanında yapılan araştırmalar sayesinde hızla geliştiğini ve artık bir çok hastalığın neştere gerek kalmadan iyileştirildiğini anlattı. Kendisine gelen hastalara kolay kolay ameliyata göndermediklerini belirten Uzm. Dr. Şimşek, “Ameliyatı son çare olarak görüyoruz. Bunun için vatandaşlarımız hastalıklarının çaresini erken aramalı, son safhaya bırakmamalı. Artık birçok ağrılar fizik tedavi sayesinde ortadan kalkıyor” dedi.

HAYATIN KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ

Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünün uğraşı alanının fiziksel problemler ve fonksiyon bozukluklarının teşhis ve tedavisini kapsadığını vurgulayan Uzm. Dr. Nuray Şimşek, şöyle devam etti:

 “Fizik tedavi ve rehabilitasyon hareket sistemindeki hastalıklar veya yaralanmalar sonrası gelişen problemler sonucu vücudun fonksiyonunu kaybeden veya zayıflayan kısımlarının fonksiyonlarını arttırarak hayat kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlar.

Metrolife hastanesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü; fizik tedavi ve rehabilitasyon polikliniği, fizik tedavi ünitesi ve rehabilitasyon ünitesi, fizik tedavi yataklı servisi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerde şu hastalıklarla ilgilenilmektedir.

Bel ağrıları teşhis ve tedavisi (bel fıtığı, bel kireçlemeleri v.b.). Boyun ağrıları teşhis ve tedavisi (boyun fıtığı, boyun kireçlenmeleri v.b.). Sırt ağrıları teşhis ve tedavisi. Kemik erimesi(osteoporoz) teşhis ve tedavileri. Pozisyon(duruş) bozukluğu ve tedavisi. Kalça ve diz hastalıkları teşhis ve tedavisi (kalça ve diz kireçlemeleri, menisküs lezyonları v.b.). Dirsek, bilek, el eklemlerinin ve yumuşak dokuların rahatsızlıkları ve tedavisi. Kas ağrıları ve kas spazmı tedavisi. Doğuştan omurga eğriliklerinin tedavisi. Eklem şişliği ve ağrı, hareket kısıtlılığı. Romatizmal hastalıkların teşhis, tedavisi ve rehabilitasyonu. Ortopedik problemler, kırık ve sonrası hareket kısıtlılıkları tedavisi. Omuz ve çevresi eklemlerinin hastalıkları. Omuz ve sırt kaslarında gerginlik. Nörolojik hastalıkların ve felçlerin rehabilitasyonu. Spor sakatlanması sonucu oluşan hareket kısıtlılığı ve ağrı tedavisi. Yüz felci ve tedavisi. Çene ağrıları ve tedavisi. Operasyon sonrası gelişen fonksiyon bozukluklarını tedavisi.

Hastalar poliklinikte değerlendirilerek gerekli durumlarda fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulanmakta veya yatarak tedavi edilmektedir.

ROMATİZMAL HASTALIKLAR

Osteoartrit ( kireçleme), her tür eklem ağrıları, bel ve boyun fıtıkları, romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi hastalıklarda her türlü laboratuar ve görüntüleme yöntemleri ile teşhis ve tedavisi başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

NÖROLOJİK VE ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Her türlü nörolojik olay (çocuk ve yetişkin felçleri, çocuk fiziksel gelişim gerilikleri v.b.) Ve her türlü beyin ve ortopedi ameliyatı sonrası daha hızlı iyileşme sağlamak veya gelişen fonksiyonel bozuklukları düzeltmek için uzman doktor ve fizyoterapistlerle rehabilitasyon programları uygulanmaktadır.

Hastanemizde ftr plk’de en çok takip ettiğimiz hasta bel, boyun, sırt ve diz ağrıları ve romatizmal hastalıklar olup, fizik tedavi ünitemizde en çok bel, boyun fıtığı ve eklem kireçlenmeleri ile felçli ve kaza sonrası kırık iyileşmesi için yapılan tedaviler önemli yer tutmaktadır.

Hastanemiz ftr biriminde her türlü fiziksel tedavi ve her türlü rehabilitasyon programı uygulanmaktadır. Hastanemizin en önemli avantajlardan biri multidisipliner ( birden fazla birimin ortak çalışması) bir yaklaşımla hastalara daha hızlı ve en iyi tedavi yöntemini en iyi şekilde uygulama imkanının olmasıdır. Biz fizik tedavi olarak özellikle ortopedi, nöroloji, dahiliye ve beyin cerrahi ile birçok hastalıkta ortak çalışma yürütmekteyiz.” Dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yasar..saman 3 yıl önce

05467728543

banner5