Bu haber kez okundu.

MÜDÜR HAYDARLI’DAN, AÖL DERS SEÇİMİ İÇİN UYARI!

AÖL ders seçimi ve Lise eğitimlerine Açık Öğretim Lisesi'nde devam eden 18 yaş üzeri öğrenciler için AÖL 2021 1. dönemi için ders seçim işlemleri yeniden açıldı.

Haliliye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Haydarlı, 18 yaş üzerindekilerin 2,3,4,5,6,7 ve 8. dönem ortak derslerini (20 adet dersi geçmemek şartı ile) seçebileceği bildirildi. AÖL'ün ders seçim ekranı üzerinden yapılacak olan işlemler ile 35 kredi sınırı olmaksızın en fazla 20 ders alınacak.

Yapılan açıklamaya göre 18 yaş ve üstü açık öğretim lisesi öğrencilerinin mezuniyeti için gerekli 8 dönem şartı kaldırıldı. Düzenleme ile beraber 1. dönem sınavları için hazırlıklarına başlayan 18 yaş üzeri AÖL öğrencileri ders seçimini yeniden yapabilecekler. Bu öğrenciler için açık lise 2021 ders seçimi işlemleri 17 -30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

18 YAŞ ve ÜSTÜ ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerimize; 2021 - 1 Dönemi için ders seçim işlemleri. 17 -30  Kasım tarihleri arasında tekrar açılacaktır.

Bakanlık makam onayı doğrultusunda 18 yaş ve üzerindeki (03/12/2004 tarihi ve öncesi

doğanlar) öğrencilerimizin zorunlu ve alan derslerini dönem şartı olmaksızın seçmesine

imkân tanınmıştır.

Örneğin: Yeni düzenleme İle 1 8 yaş ve üzeri 1 . Dönemde olan bir öğrencimiz; 2,3,4,5,6,7 ve

8. dönem ortak derslerini dönem sırasına göre (20 adet dersi geçmemek şartı ile)

seçebilecektir.

Bu durumdaki öğrencilerimiz ders seçerken 35 kredi sınırı olmaksızın en fazla 20 ders

seçebilecektir.

Ayrıca Bakanlık makam onayında öğrencilerimizin mevcutta seçtiği derslerden de sınava

girebileceği belirtilmiştir.

Bu sebepten dolayı Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü öğrencilerimizin daha önce seçtiği

derslerde değişiklik yapmayacaktır.

Bakanlık makam onayı, 18 yaş ve üzerindeki öğrencilerimizin zorunlu ve alan derslerini

dönem şartı olmaksızın seçmesine İmkân tanıdığı için öğrencilerimizin mevcuttaki seçtiği

derslerini muhakkak kontrol ederek gerekirse tamamını silip yeniden seçmeleri

yararına olacaktır.

18 YAŞ VE ÜZERİNDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZ AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ BİLGİ

YÖNETİM SİSTEMİ TARAFINDAN, KENDİLERİ ADINA OTOMATİK BİR ŞEKİLDE EN UYGUN DEFTERİ SEÇİLMESİNİ İSTİYORLARSA RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DERS SEÇİM EKRANINA GİREREK SADECE KAYDETE BASMALARI GEREKMEKTEDİR. BU ŞEKİLDE KAYDET’E BASAN ÖĞRENCİLERİMİZİN SEÇTİĞİ ÖNCEKİ DERSLER SİLİNEREK TEKRAR DERS ATAMASI YAPILACAKTIR.

Belirtilen tarihlerde derslerini seçmeyen öğrenciler için Açık Öğretim Lisesi

Müdürlüğü'nün hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2021-1 . Dönem Sınavları 4 Aralık saat 09.30'dan 1 0 Aralık saat 23.59'a kadar,  cezaevi öğrencileri hariç olmak üzere Online (Çevrim içi) olarak yapılacaktır.  

1 ) Öğrencilerimize 2021 -1 Dönemi derslerini değiştirebilmeleri için 1 7 Kasım-30 Kasım 2021 arası ders seçim ekranları açılacaktır. 

2) Cezaevlerinde bulunan öğretmenlere özel durum, sınav bölgesi, adres, grup vb. durumları değiştirme yetkileri tekrar açılmış olup;  öğretmenlerimizin cezaevinde bulunan, yeni giren, cezaevinden dışarı çıkan, denetimli serbestliğe ayrılan vb. değişiklikleri anlık olarak sisteme  işlemeleri gerekmektedir. 2021-1 Dönemi online sınavına özel durumu "tutuklu ve hükümlü" olan cezaevi öğrencilerinin girmeleri sistem  tarafından engellenecektir.

3) Cezaevlerinde olup; 2021-1 Dönemi kayıt yenilemenin son tarihi olan 20.10.2021 tarihinden sonra cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerimizin  dışarı çıktıklarına dair belgeyle 2021-1 Dönemi sınavına online olarak girmek için Halk Eğitim Merkezlerimize müracaat etmeleri gerekmektedir.  (20.10.2021 tarihinden önce cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihlerinde dışarıda olduklarından kayıt yenilemelerini kayıt  yenileme tarihleri içerisinde yaptırmaları gerektiğinden 20.10.2021 tarihinden önce cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerin kayıt yenileme  işlemleri yapılmayacaktır.)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.