Kış aylarının gelmesiyle birlikte kamu mallarına zarar ve çevrede meydana gelebilecek yangınların oluşmaması adına vatandaşların parklarda bulunan bankları sökmemeleri ve cadde ve kaldırımda bulunan çöp bidonlarına ateş atmamaları her vatandaşın sorumluluğu olmalıdır.

BEYAZGÜL AÇIKLADI: “KARAKOYUN KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI” BEYAZGÜL AÇIKLADI: “KARAKOYUN KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI”

Çöp konteynırına atılan ateş ve yakılan çöp bidonları daha büyük yangınlara yol açabilir.

''KAMU MALLARINA SAHİP ÇIKMAK HER VATANDAŞIN GÖREVİDİR''

Konuyla ilgili Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. ''Vatandaşların kullanımı için Parklarda bırakılan bankların sökülerek yakılması ve zarar verilmesinin yanı sıra kaldırım ve yol kenarlarına bırakılan çöp konteynırlarına ateş bırakılması sonucu meydana gelen yangınlar kamu mallarına zarar vermektedir, kamu malları vatandaşların parasıyla yapılan hizmetlerdir yapılan hizmetlere vatandaşların duyarlı olması gerekmektedir. Çöp bidonlarından çıkan yangınlar çevresinde bulunan araçlarda da tehlike oluşturuyor, vatandaşlarımızın kamu mallarının kullanımında çevreye verdiği rahatsız edici kokuların yayılmaması adına çöp bidonlarına ateş ve benzeri tehlike arz eden malzemeleri atmamalarını ve vatandaşların parasıyla parklara yapılan hizmetlere sahip çıkılmasını rica ediyoruz'' denildi. (HABER MERKEZİ)