Bunun üzerine büyük tepki toplayan bu değişim ŞUTSO'da bir çok Meclis üyesi tarafından kınandı. Şutso Eski Meclis  Başkan vekili şimdi ise Meclis üyesi olarak görev yapan Kemal Süt bu değişimin ardından “15 bin üyenin iradesi hiçe sayıldı” diyerek tepki gösterdi.

GENÇLER HAYALLERİNE HALİLİYE İLE KAVUŞUYOR GENÇLER HAYALLERİNE HALİLİYE İLE KAVUŞUYOR

Kemal Süt daha sonra ise sözlerine şöyle devam etti. “15 bin üyesi bulunan ve Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen seçimde 9 bin kişinin oy kullanarak meclis üyelerini seçtiği Şanlıurfa Ticaret Odasının Genel Sekreteri ani bir karar ile hiçbir gerekçe gösterilmeden, daha önce Şanlıurfa Ak partiyi, Ak parti Belediye Başkanını töhmet altında bırakacak açıklama yapıp Şanlıurfa’dan giden Giresunlu bir kişinin atanması manidardır.İki buçuk milyon nüfuslu  Şanlıurfa’da bu işi layıkıyla yapacak bürokrat varken yabancı hayranlığı ŞUTSO yada sıçramış oldu."dedi.

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ SLOGANI YOK OLDU

ŞUTSO Seçimlerini kazanmasıyla birlikte Başkan Mehmet Doğan Yetim ise “Birlikte yöneteceğiz” sloganı ise yok oldu. ŞUTSO’da büyük bir yankı uyandıran genel sekreterliği değişikliği Urfalı biri olmamasına bir çok meclis üyesi tarafından tepki topladı.

Meclis Üyesi Kemal Süt, “Urfalının Terazisi Urfalıyı Hafif Tartar” deyimi yerini bulmuş oldu. ŞUTSO Şanlıurfa’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi yapılacak görev değişikliği Başkan ve yönetiminin elinde yani hep bu atama konularında siyasileri ve Ankara’yı suçlardık Ama burada  neden bir Urfalı atanmadı anlamış değilim.” Dedi.