Yeni Tarım İl Müdürü deneyimli başarılı 9 Şube müdürünü görevden alarak, onların yerlerine vekaletten atama yaptı. 9 Şube müdürünün içinde 2 kadın şube Müdürü’de bulunuyor.

     Bu uygulama Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın daha önce kadınlar konusunda yaptığı konuşma ile ters düşüyor. Erdoğan “Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum’ prensibini rehber edinerek, geleceğin inşasına hep birlikte omuz vereceğiz.

Akademide, siyasette, kamu ve özel sektörde kadınlarımızın gücünü inşallah artırmaya çalışacağız.” demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demeçlerinde; sık sık kadının yaşamımızdaki önemini kadınların, Kamuda, siyasette ,hayatın her alanında aktif olarak görmek istediğini anlıyoruz

Şanlıurfa’da Tarım İl Müdürlüğünde işlerinde son derece başarılı olan 2 kadın şube ve diğer 7 erkek şube müdürünün görevden alınmasına ne denmeli?

Girdiği her ortamda Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atandığını söyleyen İl Müdürü Mehmet Aksoy; Cumhurbaşkanı Erdoğancın kadınlara bu kadar önem verdiğini bilmiyor mu?

Cumhurbaşkanın Erdoğan Kadınların Bürokraside, STK’larda ve siyasette sayılarının arttırması gerekirken söylüyor.

Urfa Kamuoyu soruyor?

Tarım il müdürlüğünde revizyon adı altında 9 müdür görevden alınarak kıyım yapılırken; Ak Parti il teşkilatında, Milletvekillerinden ve diğer siyasi partiler ne yapıyorlardı?

Yine soruyoruz;

Görevden alınan 9 müdürün haklarında şikayet yolsuzluk dosyaları açılmış mı?

Varsa böyle bir durum neden açıklanmıyor?

Teftiş kararı vardı?

Alınma sebepleri nedir?

İl müdürü yeni ekip kurma düşüncesiyle deneyimsiz şube müdürleri getirerek Urfa’da neyi amaçlıyor?

9 müdürün görevden alınması ile beraber Tarım İl müdürlüğünün iş ve işlemlerinin aksamasıda çiftçilerin şikayet konusu oluyor.

HALİLİYE’DE SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ: AŞEVİ VE EKMEK ÜRETİM TESİSİ HALİLİYE’DE SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ: AŞEVİ VE EKMEK ÜRETİM TESİSİ

Ayrıca yapılan yanlış atamalarla seçimde Ak Partinin oy kaybına kesin sebep olacaktır. Görevden alınan 9 müdürün hepsi Devleti için çalışan, koşturan Kişilerdir.  Bu Bürokratlar aynı zamanda Urfalı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönülden bağlılar..

TBMM Başkan vekili Bekir Bozdağ ve 7 Vekil toplanıp, İl Müdürünün yaptığı hatayı neden bakanlığa yansıtmıyor, bildirmiyor. Neden sessizler?

Görevden alınan 9 müdürün çalıştıkları şubelere ve İl müdürlüğünün diğer binalarına girmelerini yasaklandığı iddia ediliyor; İl müdürü tarafından 657 sayılı Devlet memur kanununun hangi maddesine dayandırılarak yasakladığı kamuoyu tarafından merak ediliyor? Müdürlerin yerlerini dolduramayan, hiçbir proje üretemeyen deneyimsiz müdürlerle Tarım şehri Şanlıurfa’da iş ve işlemlerdeki aksamalar şikayet konusu oluyor. Personelin yıllık iznine bile kanunda yeri olmadan müdahale eden, emirvaki ile kullandırmaya çalışan, bunun için tüm şubelere yazı yazdırarak dayatma getiren İl müdürüne personellerde tepki gösteriyor!

Kamuoyu soruyor;

Tarım İl müdürü Mehmet Aksoy’un geldiği günden beri, geçmiş yıllarda yapılan çalışmaların ve çiftçilerin emekleri ile oluşturduğu tarla, bağ, bahçe ve tesisler önünde fotoğraf çekmek dışında, Urfa Tarımına ne yaptığını, hangi projeleri ürettiğini çiftçiler soruyor?

Gelen şikayetler arasında;6 aydır çiftçilere projeyle gidemeyen, Hafta sonları kalabalık bir heyetle eskiden yapılmış tesisleri gezerek vakit geçiren, ağacın yanında traktörün önünde çiftçilerin yanında boy boy fotoğraf çekip çok çalışıyor imajı yaratılıyor, dağ bayır gezmelerinde Devletin arabası ve yakıtıyla kalabalık bir heyetle geziliyor. Tarım il’de yaşanan önemli hadisenin Ak Parti tepki olarak oy kayıp edebileceğini siyasilerin görmesi gerekiyor!. Kendi Bürokratına sahip çıkamayan siyasilerin Urfa’ya nasıl sahip çıkacağı kafaları karıştırıyor!

Editör: Mehmet Canbeyli