12-22 Kasım 2022 Tarihleri arasında Antalya’da yapılacak Avrupa Şampiyonasında Urfalı sporcular Emrah Yaşar ve Yıldırım Oğuz, milli takım adına mücadele edecekler.

Emrah Yaşar, bu yıl hem Dünya Kupasında hemde İslami ve Dayanışma oyunlarında. Yıldırım Oğuz’da bu yıl Dünya Kupasında şampiyon olarak Şanlı bayrağımızı göndere çektirerek göğsümüzü kabartan bir başarıya imza atmıştı.

ŞANLIURFA EKİBİ ADIM ADIM ZİRVEYE! ŞANLIURFA EKİBİ ADIM ADIM ZİRVEYE!

Kick Boks Milli Takım Teknik Direktörü Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Bize bu görevi tekrar tevdi eden Kick Boks Federasyon Başkanımız Salim Kayıcı'ya teşekkür ederim. Daha önce de defalarca bu kutsal millî görevi başarılı bir şekilde Allah’a hamdolsun görevimizi başarıyla yerine getirdik. Gerek Dünya şampiyonalarında gerekse Avrupa şampiyonalarında taktire şâyan çok büyük başarıları Ülkemiz adına kazandırma şerefine nail olduk. Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere defalarca başarımızdan dolayı taltif edildik. Yine Gençlik ve Spor Bakanımız tarafından elde ettiğimiz başarılar neticesinde ödüllendirildik. İnşallah daha önce de elde ettiğimiz büyük başarıları bu defa da Ülkemizde yapılacak olan Kick Boks Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda da tekrar edip takım halinde şampiyon olarak şanlı bayrağımızı göndere çektirerek bütün Türk halkımızın göğsünü kabartan bir başarıya imza atarız. Öğrencim ve yardımcım Serhat Akagündüz’de ilk kez Milli takım antrenörü görev yapacak bununla beraber Şanlıurfalı iki sporcumuzda milli takımda görev yapacaklar. Öğrencilerimiz Hem Emrah Yaşar, hem de Yıldırım Oğuz, Avrupa Şampiyonası’na çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiler inşallah iki sporcumuz da şampiyon olarak Şanlıurfa’mızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Her zaman Sporun ve sporcunun yanında olan bizlerden desteğini esirgemeyen Valimiz Salih Ayhan, Halilye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ve Spor İl Müdürümüz Halil Eren'e çok teşekkür ederim.” dedi.

Editör: TE Bilisim