HALH OYUNLARIMIZDAKİ BÜYÜK, ÇELİŞKİ VE ADALETSİZLİK...
Halk Oyunlarımız Nereden nereye geldiğini, eski başarılı günlerine nasıl kavuşabileceğini detaylı bir şekilde yazmaya, ilgili, yetkili ve siz değerli dostlarımla Allah ömür ve sağlık verdikçe paylaşmaya çalışacağım İnşaallah..! Öyle öğrencim var ki (Halil KARAKAŞ) gibi; iyi bir oyuncu, iyi bir ekip başı, iyi bir dörtlü fasıl oyuncusu, iyi bir eğitmen, antrenör, yeri geldiğinde iyi bir davulcu. Ancak; Kendisinden kaynaklanmayan, sistem kaynaklı çeşitli sebeplerden dolayı, bir türlü II.Kademe antrenör belgesi olmadığı için kurs açamıyor.

Diğer taraftan bakıyorsun bir kaç oyundan başka bilgi donanımı olmayan, hatta hiç oyun bilmediği halde II. Kademe antrenör belgesi almış. Şu anda resmiyette bende antrenörüm o da antrenör..! Gel bu pirincin taşını ayıkla... Özet olarak, bilende, bilmeyende, hiç alakası olmayanda resmiyette antrenör..!

ADALET; EŞİT DAVRANMAK DEĞİL, HAK EDENE HAKKINI VERMEKTİR...

Halk Oyunlarında en önemli, en zor iş; hayatında hiç oynamamış, sıfırdan yetişkin oyuncu yetiştirmek. Başkalarının sıfırdan yetiştirdiği oyunculardan ekip çıkarmayı her kes yapar. 
Bir sonraki yazımızda (2 nci bölüm) başka sorunlar paylaşabilme umuduyla Allah a emanet olun. Selamlar, saygılar.